חתונת שישי צוהריים: כל מה שצריך לדעת כדי לתכנן את האירוע המושלם!

חתונת שישי צוהריים

לא משנה איך תסתכלו על זה – חתונת צוהריים היא אחד הטרנדים המובילים ביותר בעולם החתונות. היא קלילה, מיוחדת, ומאפשרת לאורחים ליהנות מאירוע באווירה אחרת ושונה ממה שהם מכירים. אבל איך מתכננים את האירוע באופן האידיאלי? ומה מגישים לאכול באירוע כזה? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

בוהו שיק או אורבני? אתם תחליטו!

הסגנון של האירוע יכול להיות מגוון, בין אם תבחרו בסטייל בוהמייני, בסגנון האורבני או שתעדיפו את הטאץ' הכפרי. מה שבטוח האווירה בחתונה מסוג זה נחשבת לקלילה יותר, ולכן מרבית הכלות בוחרות בשמלה קלילה ופשוטה, לצד נעלי עקב שיתאימו לכל אירוע. גם החתן לרוב מוותר על החליפה המחויטת, ובוחר בחליפת ווסט או אפילו בשלייקעס.

מה אוכלים בחתונת שישי?

ובכן, זה אולי החלק המעניין ביותר באירוע, וטוב לדעת שיש כמה קונספטים שונים של קייטרינג עבור אירועי צוהריים. תחילה נציין: אם בחרתם לקיים את האירוע באולם או גן אירועים כשר, סביר להניח שלא תתאפשר לכם לקיים חתונה חלבית, למעט באולמות עם הכשר מתאים. אם מדובר באירוע שטח, חתונת חצר או אפילו חתונה במסעדה, הרי שהשמיים הם הגבול.

קבלת הפנים מתקיימת בדרך כלל באזור פתוח. בשל העובדה שאירועי צוהריים מתקיימים בימי האביב והקיץ, הטמפרטורות עשויות להיות גבוהות, ולכן נהוג להגיש מאכלים מתאימים, למשל על סושי או על סלטים הכוללים מיונז תצטרכו לוותר (וגם על מאכלים שעשויים להתקלקל בשמש) . מה כן אפשר? פוקאצ'ות, ברוסקטות, סלטים קרים, פסטות קייציות ועוד.

לאחר החופה נהוג להיכנס אל מקום ממוזג (אלא אם מדובר בחתונת טבע), ואז ניתן להגיש דגים ובשרים בהתאם לרצונכם.

העולם שייך לצעירים

חתונות צוהריים מאופיינות בלא מעט בירות משובחות, קוקטיילים צבעוניים, ויש גם מי שבוחר להפוך את האירוע לירוק, ולדאוג לצמחים לעישון עבור כל הצעירים (או לפחות לחלקם). אם תרצו לעשות זאת באירוע שלכם, באתר Good-stuff תוכלו למצוא אביזרי עישון מגוונים שעשויים להתאים.

רגע.. מה לגבי כניסת שבת?

הו, זו שאלה שעוברת ללא מעט זוגות בראש, וזה בהחלט משהו שיש להתחשב בו. מה חשוב לקחת בחשבון?

  1. האם אתם מעוניינים לקיים את האירוע באולם כשר? אם כן, תיאלצו לסיים את החגיגה כשעה או שעתיים לפני כניסת השבת (כל אולם עם המדיניות שלו).
  2. האם יש לכם אורחים דתיים? אם כן, ואם חשוב לכם שיישארו עד סוף האירוע, בררו את זמני כניסת השבת וודאו שהמנה העיקרית תוגש בזמן סביר, כך שהם יספיקו ליהנות מהאוכל לפני שהם עוזבים.
  3. האם אתם רוצים לחגוג גם לאחר כניסת השבת? במקרה כזה תצטרכו לקיים את האירוע באולם שאינו כשר או לחלופין בשטח פתוח.

לא לשכוח את האטרקציות!

בשונה מאירוע ערב, באירועי צוהריים אפשר להתפרע עם האטרקציות, ובייחוד אם חתונת הצהריים כוללת מסיבת בריכה. בלא מעט חתונות שישי תוכלו למצוא עמדות לשזירת פרחים על גבי סיכות וקשתות (שזו אטרקציה ייחודית וגם מתנה שנשארת לאורחים בתום האירוע), קיאק פירות ברחבת הריקודים, חלוקת מניפות ממותגות ועוד.

השארת תגובה