לפני שאוכלים: איך שומרים על ההיגיינה לפני, תוך כדי ואחרי האוכל?

חלק בלתי נפרד משמירה על הבריאות כולל הקפדה על כללי ההיגיינה, וזאת מתוך מטרה להבטיח כי חיידקים לא יעברו בזמן הכנת האוכל או הגשתו לילדים כמו גם לכם. למעשה, עוד לפני שאוכלים צריך להקפיד על סדר פעולות לטובת יצירה של הרגלים נכונים אשר תעזור להרחיק את הווירוסים כמו גם החיידקים, בייחוד לאור העובדה כי מערכת החיסון של הילדים מתפתחת ככל שהם גדלים, ועל כן צריך לשמור עליהם מפני מחלות ודלקות. כיצד תעשו זאת? ובכן, קיבצנו את כל הטיפים החשובים ביותר לטובת שמירה על היגיינה לפני, אחרי ותוך כדי האוכל, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של שגרה בריאותית נכונה. מוכנים? בואו נתחיל!

שטיפה של הידיים

חלק בלתי נפרד משמירה על היגיינה כולל רחיצה של הידיים באמצעות סבון, לפני ואחרי האוכל. מדובר באלמנט חשוב מאוד שאותו נדרש לבצע בשביל סטריליות, כאשר באתר איך גדלת תוכלו למצוא טיפים שימושיים לשמירה על היגיינה בקרב ילדים אשר יאפשרו לכם גם להוביל את התהליך של רחיצת הידיים לחלק בלתי נפרד משגרת החיים, לא רק בבית אלא גם במוסדות הלימוד או בזמן ביקור אצל חברים.

שימוש בג'ל אלכוהול

אם אתם לא נמצאים במקום שבו יש מים זורמים כמו למשל בחיק הטבע, אפשר להשתמש באלכוהול ג'ל לטובת חיטוי הידיים לפני ואחרי האוכל. בשנתיים האחרונות נרשם זינוק של עשרות אחוזים ברכישה של אלכוהול ג'ל בעקבות התפרצות מגפת הקורונה, ועל כן ניתן להשיג את האלכוהול ג'ל במחיר מצוין ואפילו עם ריחות נעימים, כך שניתן יהיה לקחת את האלכוהול ג'ל לכל מקום, החל מעל האש בחיק הטבע ועד לאפייה המתבצעת בבית ביחד עם הילדים. שימו לב כי לא הוכח באופן מלא כי התכשיר יכול להגן מפני חיידקים, ועל כן אם אפשר, שלבו גם רחיצה של הידיים במים עם סבון.

 

 

ניקוי משטחים

על מנת להסיר את החיידקים כמו גם הבקטריות המצויות על משטחים כמו דלפק האוכל, רצוי לפני האוכל לבצע ניקוי יסודי של המשטח על ידי שימוש בחומרי ניקיון, כאשר העדיפות היא להשתמש בחומרי ניקיון טבעיים שאינם מכילים חומרים מזיקים שעלולים לעבור גם אליכם ואל הילדים שלכם. כאן תוכלו למצוא סקירה אודות חומרי ניקיון  טבעיים שבהם ניתן להשתמש לטובת שמירה על מטבח ומשטח נקי,  לא רק בזמן ההכנות לקראת חג הפסח אלא באופן קבוע.

ערכת היגיינה

רצוי להכין מראש ערכת היגיינה בהישג יד אשר כוללת מגבונים אנטי בקטריאליים איתם ניתן לנקות את המשטח לפני האוכל ולאחריו, כפפות חד פעמיות להגשה של אוכל לצד אלכוהול לחיטוי. כשיש לכם את המוצרים בהישג יד, כך אפשר לשמור בצורה קלה וטובה יותר ואף נגישה במידה ואתם יוצאים לבילוי אצל חברים או בני משפחה כמו גם לטיול בשטח.

חיטוי של הירקות והפירות

במקום להביא לילדים חטיפים או מזון משמין, אפשר בהחלט לשלב במסגרת הארוחות ירקות ופירות. יחד עם זאת, לפני שאתם מגישים את הסלט לילדים או את הפירות כאשר הם חתוכים, הקפידו לשטוף היטב את מוצרי הגלם בהם אתם משתמשים, כל זאת מתוך מטרה להסיר את החיידקים המצויים על גבי הקליפה ואשר עלולים להוביל להתפתחות של דלקות כמו גם זיהומים גם בקרב ילדים וגם בקרב מבוגרים.

לסיכום

דרך יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להוביל ליצירה של מערך היגנה אשר שומר על הבריאות שלכם ושל הילדים שלכם, במינימום מאמץ ועם שימת דגש על יצירה של מרחב בריאותי וסטרילי, גם בבית וגם מחוצה לו.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

השארת תגובה