איך תזונה נכונה קשורה בבריאות העור?

איך תזונה נכונה קשורה בבריאות העור

ישנו קשר הדוק בין תזונה נכונה לבין בריאות העור, כך שאם תאכלו מאכלים עשירים בוויטמינים ומינרלים חיוניים, תוכלו להעניק לעור שלכם מראה בריא וקורן.

אחד האיברים החשובים בגופנו הוא העור. הוא מהווה כ 18% מהמשקל, והוא חלק בלתי נפרד מגוף האדם, כך שלמעשה, ללא עור – לא ניתן לחיות. בריאות העור חשובה מאוד, וניתן לאמוד אותה בין היתר, באמצעות המראה שלו. כיצד תזונה נכונה קשורה לבריאות העור? ובכן, כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

עור בריא, בגוף בריא

על מנת לשמור על עור בריא, חשוב להקפיד על תזונה נכונה, ולהזין את הגוף ברכיבים שחיוניים לו. זה משפיע לא רק על הבריאות של האדם, אלא גם על מראה העור (למשל, ישנם מקרים בהם מאכלים עתירי שומן מובילים לפצעונים). אופציה נוספת לשמירה על העור, טמונה בהזנה חיצונית, מה שמתבטא בטיפוח ושיקום מראה העור על ידי עזרים חיצוניים, כמו מוצרי טיפוח טבעיים, ואפילו מגוון המוצרים באתר קולגן פלוס. טיפוח נכון ותזונה מושכלת, הם שני האלמנטים שמשפיעים על מראה העור, וזה בהחלט משהו שכל אחד צריך לקחת בחשבון.

כיצד תזונה תסייע לשמור על מראה העור?

ראשית, בנו לעצמכם תפריט תזונתי מותאם, כזה שיכיל מזונות בריאים המכילים רכיבים חיוניים לגוף. חשוב לכלול בתפריט ירקות, פירות, אגוזים, קטניות, עלים ירוקים, דגנים מלאים (כמו קינואה ושיבולת שועל) וכו', ולו כי מדובר במאכלים שמכילים ויטמינים וסיבים תזונתיים שתורמים לבריאות באופן ניכר, ומסייעים לתהליך חילוף החומרים בגוף. מלבד זאת, שלבו בתפריט התזונתי שלכם גם ירקות כתומים, שמכילים ויטמין A החיוני לבריאות העור. פה נעצור לציין שניתן לשלב רכיבים חיוניים גם בשייקים בריאים, כמו אגוזי מלך טחונים, זרעי צ'יה, ספירולינה, עשב חיטה (עשיר בוויטמין C ומינרלים חיוניים) וכו'.

יתר על כן, מומלץ להימנע ממזון משומר או מעובד, פחמימות ריקות, אורז לבן, קמח לבן ומזון מטוגן. מה עוד? וותרו על שתיה מתוקה ועל ממתיקים מלאכותיים. נכון, זה לא קל, אבל זה בהחלט עשוי לסייע לכם בתהליך. אם אתם מתקשים – נסו תחילה להפחית את המזון שאינו בריא באופן הדרגתי.

איך תזונה נכונה קשורה בבריאות העור-

שותים מספיק מים?

מלבד התפריט התזונתי, חשוב מאוד לשתות מים מידי יום, לפחות 2 ליטר ליום לאדם. לא שתיה מתוקה, לא אלכוהול, ולא קפה – מים. שתיית מים משפיעה על מראה העור ומאפשרת לו להיראות חיוני וקורן. היעדר שתייה תוביל למראה עייף ונפול. הקפידו לשתות מספיק מים ביום, ואם זו משימה מאתגרת – טוב לדעת שיש אפליקציות נהדרות שיוכלו לתזכר אתכם לשתות במהלך היום.

שנסכם?

לתזונה יש חלק ניכר בבריאות העור, ולכן חשוב להקפיד ולשמור על תזונה נכונה המותאמת לכם באופן אישי. כמו כן, הקפידו לשתות מספיק מים, ולטפח את העור על מנת להעניק לו מראה בריא וקורן.

השארת תגובה