הציוד הכי חשוב לכל אירוע

 

זה די מדהים לראות כיצד האוכל שאנחנו אוכלים משתנה לו משנה לשנה. אם פעם המסעדות של האוכל המהיר היו אלו שאליה כולם היו נוהרים לצד בתי קפה שבהם אוכלים קפה וכריך, הרי שנכון להיום המבחר של האוכל הוא אדיר ויש מסעדות שף אהובות לצד מסעדות שעד כה אף אחד לא היה מכיר.

אוכל הוא העיקר כמעט בכל בית, וכאשר האוכל הוא גולת הכותרת עבור אירועים שאותם חוגגים, ההשקעה ביצירה של שואו מרהיב הופכת להיות דבר שגם בו ללא הרף בכל אירוע ואירוע מתעסקים. זה לא משנה אם מדובר באירוע פרטי כמו יום הנישואין של ההורים, או באירוע בו חוגגים את ערב חג הפסח, העיקר הוא שכולם מתקבצים יחדיו, ונהנים מאוכל טעים ומיוחד שמונח על פני כלי הגשה יפים.

 

הלחץ של תקופת החגים

בכל שנה זה קורה מחדש, מגלים כי החג העיקרי מתקרב לו בצעדים מהירים, ואז מבינים כי יש הרבה מאוד מה להכין והרבה מאוד מה לסדר עבור היום שבו מארחים את כל האנשים המוזמנים. ביהדות, החגים הכי בולטים לאירוח הם אלה של ראש השנה ושל ערב חג הפסח הראשון והשני, כאשר עבורם יש הרבה מאוד הכנות עבור ארוחת חג מאוד מיוחדת וחגיגית.

בין כל ההכנות של אוכל שאותו לארוחת החג מגישים ורכישה של בגדי חג חדשים,  רבים הם המארחים אשר טורחים עם הכנה של שולחן האירוח בצורה מושקעת ושקדנית. מקום כמו כלים ועיצובים ברחובות מכיל את כל הציוד שהופך את השולחן הזה לבעל מראה שחייבים לצלם כדי להשוויץ…איפה? כמובן שברשת החברתית.

מארחים עם שולחן חגיגי

כאשר עומדים לערוך שולחן לארוחת חג או לכל סוג של ארוחה חגיגית, תמיד ישנה ההתלבטות לגבי סוג כלי האוכל שבהם משתמשים. בעשורים האחרונים נוצר לו הטרנד של הנחת כלים חד פעמיים על פני הגשה של אוכל עם סכו"ם מיוחד וכלי הגשה מעוטרים שלפעמים עולה הון תועפות או בעל ערך מוסף מבחינה סנטימנטלית.

מדוע נעשה מעבר מכלים רב פעמיים לכלים שבהם מבצעים שימוש אך ורק פעם אחת ויחידה? כי החוזק של כלים חד פעמיים לצד היצירה של כלים שנראים מאוד חגיגיים הביאה את המארחים לבחור באלה המוצרים לאירוח ולעריכה של השולחן על פני כל מה שנמצא עמוק בתוך הארונות ובו כבר פחות ופחות מארחים משתמשים. סיבה נוספת לכך טמונה בעובדה כי הכלים הללו צריכים התעסקות עדינה, ושטיפה של ערימה אדירה של כלים היא לא מה שרבים מעדיפים או אוהבים.

 

פתרון מושלם לאירוע

חנויות שבהן יש את כל הכלים החד פעמיים לצד כל מיני סוגים של כלים שמעטרים את שולחן האוכל מביאים אל סידור מהיר של השולחן מבלי להתרוצץ בין כמה חנויות, בעיקר כאשר יש כל כך הרבה מה להכין מלבד העיצוב הזה של שולחן החג. פשוט בוחרים ברעיון אחד שאיתו מעצבים את המראה הנבחר, וממשיכים אל עבר יתר הרכישות של מתנות לכל מי שרוצים וצריכים, בגדים מהודרים והאוכל שאותו מבשלים במשך יום שלם עבור האירוע שהולך ומתקרב לו בצורה די מהירה.

 

השארת תגובה