הזהב השחור של עולם האפייה: כל מה שלא ידעתם על וניל ולא הספקתם לשאול

וניל

עולם האפייה הוא עולם מרתק שמציע שפע של אפשרויות מבחינת שימוש בחומרי גלם משובחים לטובת אפייה. אולם, חומר הגלם שזוכה לביקוש הרב ביותר ואף זכה לכינוי "הזהב השחור של עולם האפייה" הוא כמובן הווניל. וניל הוא למעשה סוג של צמח מטפס אותו מגדלים במטעים, כאשר המדינה המובילה בגידול ושיווק של וניל היא מדגסקר אשר אחראית על מעל ל 80% מייצוא קנה הווניל לעולם. בדומה לסחורות רבות בשוק, גם וניל נסחר בהתאם לשער העולמי אותו קובעים החקלאיים בעצמם. בשנים האחרונות ובייחוד בעקבות מגפת הקורונה הביקוש לווניל שבר שיאים ומאחר ומדובר בחומר גלם שזמן הגידול שלו הוא ארוך והביקש גבוה ועל כן הוא הפך לאחד מחומרי הגלם המבוקשים אך גם היקרים ביותר בעולם האפייה.

וניל – כל מה שרציתם לדעת מבלי לצאת מהבית

בשנים האחרונות המודעות לגבי השימוש במקלות וניל כמו גם תחליפי וניל נמצא במגמת נסיקה, לא מעט בזכות תוכניות בישול כמו גם בשלנים חובבים ומקצועיים אשר משתמשים בוניל כחלק בלתי נפרד מתהליך האפייה. אם אתם חובבי אפייה שרוצים להרחיב את הידע אודות חומר הגלם המשובח הזה זה הזמן להאזין לתוכנית פודקאסט מרתק בנושא הווניל עם עובדות שלא ידעתם על חומר הגלם המשובח הזה, כל זאת מבלי לצאת מהבית ועם יכולת להאזין מכל מקום. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להכיר את התבלין הזה אבל גם להשתמש בו בצורה נכונה, מאחר ולא מעט אופים חובבים נוטים להסתבך עם השימוש והמינון, מאחר ומדובר בתבלין שאם לא משתמשים בו בצורה נכונה הוא עשוי להשתלט ואף להפוך את תהליך האפייה למורכב יותר בעקבות מינון גבוה או נמוך מדי של התבלין. בנוסף, רבים לא יודעים כיצד לבחור וניל איכותי ועל כן באמצעות הפודקסט ניתן בהחלט ליצור תמהיל רכישה שיניב בעבורכם יכולת להשתמש בווניל באופן מדויק כמו גם להעצים את הטעם המתקתק שהפך למזוהה מאוד עם עולם הבישול.

כפי שציינו בתחילת הסקירה, המחסור בווניל הפך אותו לאחד מחומרי הגלם המבוקשים ביותר אך גם בין היקרים. חשוב להבין כי תהליך גידול ופיתוח של ווניל הוא תהליך מורכב הדורש תנאים ספציפיים, ועל כן בשנים האחרונות נערכים מחקרים ובדיקות רבות מתוך מטרה לפתח זנים חדשים של ווניל ללא צורך בתלות חקלאית שמקורה במדינת מדגסקר.

על כן, היכולת לבצע רכישה של וניל איכותי הפכה לקשה ומורכבת יותר מאי פעם, בייחוד בעבור קונדיטורים מקצועיים אבל גם בעבור חובבי אפייה. הבשורות הטובות הן שאפשר עדיין לאתר וניל איכותי כתבלין או כתמצית באיכות מעולה אך לפני שאתם ממהרים להשתמש, זה הזמן להאזין ולקרוא מידע נוסף לטובת שימוש  נכון שיעצים את הטעם של המאפה.

השארת תגובה