פעילות לחופש: אפייה עם ילדים

חודשי הקיץ והחגים מביאים עמם חופשים ארוכים בהם הילדים יושבים ללא מעש במשך שעות רבות. קיימות דרכים שונות להעסיק אותם, החל מסדנאות יצירה, קייטנות, בילויים משפחתיים, טיולים ברחבי הארץ ועד לסדנאות אפייה עם ילדים. תוכלו לקחת את ילדיכם לסדנת אפייה ייחודית, חוג אפיה לילדים או שלחלופין – תארגנו להם סדנת אפייה בבית!

הזמינו את החברים של הילדים ויחד ארגנו יום אפייה ביתי בו הילדים ייקחו חלק פעיל בהכנת מאכלים טעימים ונהדרים, ואתם תסייעו להם עם תפעול התנור, ערבוב רכיבים וכו'. אז מה ניתן להכין יחדיו וכיצד תוכלו לעשות זאת? הנה מדריך מיוחד.

במה מועילה האפייה עם ילדים?

שילוב ילדים במטבח כבר בגיל צעיר מביא עמו יתרונות רבים, ביניהם, הקניית ידע קולינרי ורכישת מיומנויות במטבח. מעבר לזה שהילדים נחשפים למתכונים המשפחתיים (הרי מי לא רוצה לדעת להכין את העוגה המפורסמת של סבתא?), שהותם במטבח מאפשרת להם לפתח את חוש הטעם וחושפת אותם לטעמים חדשים וייחודיים. כמו כן, במהלך הכרת המזונות השונים, ניתן להעמיק את הידע הכללי של הילדים ולספר להם על מרכיבי המתכון השונים, מהיכן הגיעו וכיצד הם מסייעים לתהליכים בגופנו. היתרון החשוב ביותר, הוא זמן האיכות עם ההורים בעת השהות המשותפת במטבח ויצירת המאכלים השונים. לעתים לילדינו חסרה תשומת לב מסוג זה, הם רוצים לבלות עמנו ולחוות איתנו חוויות, וזהי דרך נהדרת לעשות זאת.

סדנת אפיה לילדים

אז איך עושים את זה?

אם החלטתם לעשות לילדיכם סדנת אפייה אישית, מה טוב. אולם כדאי שתשקלו לעשות זאת גם עם חברים נוספים, כך תוכלו להתחלק בהשגחה על הילדים בחופש יחד עם ההורים האחרים (היום אצלכם, מחר אצל הורה אחר). ראשית עליכם לבחור את המתכון שיהווה את גולת הכותרת של האפייה המשותפת. אל תאפשרו לילדים לבחור בעצמם משום שהם עשויים לבחור מתכונים מורכבים שייתכן ואינם תואמים לידע שלכם, אם בכל זאת תרצו לאפשר להם לבחור, תנו להם 2 אפשרויות שבחרתם מראש, מתוכן יבחרו מתכון אחד. לאחר שתבחרו את המתכון, רכשו את המרכיבים השונים (ניתן לעשות זאת כחלק מהפעילות וללכת יחדיו לסופר הקרוב) והקציבו לפעילות זמן מסוים, כך כולם ידעו מתי מתחילים לעבוד ומתי אמורים לסיים. חשבו היטב על הפעולות שעל הילדים לבצע במהלך הפעילות והתאימו אותן ליכולותיהם. לבסוף, הכינו את המטבח לפעילות שעתידה להתקיים בה, ארגנו מראש את כל הכלים להם אתם זקוקים ופנו את השטח בכדי שיהיה לכם מספיק מרחב לעשייה. אם הילדים זקוקים להגבהה בכדי להגיע לשיש, דאגו לכך מראש. אגב, בחנויות השונות תוכלו למצוא סינרים לילדים וכובע שף, מומלץ לרכוש ולהעניק להם את האביזרים הללו, אין ספק שזה ירגש אותם ויעלה חיוך על פניהם.

אילו דברים ניתן להכין יחדיו?

אפייה עם ילדים צריכה להיות מהנה לכן חשוב לאפות איתם מאכלים שהם ישמחו לאכול בתום הפעילות כדוגמת פיצה, בורקסים מלוחים, מאפים מתוקים, עוגה, כדורי שוקולד, עוגיות אהובות, קאפקייקס, פנקייקים, חלה לשבת וכו'. מוטב להתחיל במתכונים פשוטים ולאט להתקדם למתכונים מורכבים יותר ויותר.

 

אפייה עם ילדים היא פעילות נהדרת המסייעת לגבש בין הילד להורה ומקנה לילדים יכולות קולינריות ומיומנויות במטבח. פנו לעצמכם יום וארגנו סדנת אפייה ביתית לכם ולילדיכם. רק אל תשכחו לנקות בסיום הפעילות את המטבח ולכבד את השכנים בתוצר הטעים שהכנתם.

השארת תגובה